Craiova, Roemenië
PROJECTEN, Roemenië — By admin on 14 oktober 2010 12:53Hierbij stellen wij u weer graag voor aan een nieuw project. Dit keer betreft het een jonge Roemeense dierenarts, die zich met hart en ziel inzet voor de zwerfdieren in zijn land. We hebben het hier over Aurelian Stefan, 29 jaar oud en bij WereldAsielen beter bekend als dr. Aurelian.
Wij kwamen met hem in contact via Nancy Janes van Romania Animal Rescue, omdat zij al een poosje met hem werkt. Wat vooral indruk op ons maakte was, dat hij meteen klaar stond om mister Cenac’s honden te steriliseren Zijn collega’s weigerden dit want zij vonden de dieren ’te vies’.
WereldAsielen wil u niet alleen kennis laten maken met deze jonge arts, maar ook een warm pleidooi houden voor hulp, zodat hij zijn belangrijke werk voor de Roemeense zwerfdieren kan voortzetten. Maar hierover straks meer, laten wij u eerst wat uitgebreider over hem vertellen.
Als kind wist Aurelian al heel duidelijk wat hij wilde worden, dierenarts, en niets anders dan dat. Opgegroeid op het platteland van Roemenië, was hij als kleuter al dagelijks te vinden tussen het vee en de andere dieren van zijn grootouders. Hij vertelde ons dat hij toen al een verbond sloot met de dieren en dat hij tot op de dag van vandaag niet zou weten wat hij anders had moeten kiezen. Een mooier vak dan dierenarts bestaat er wat hem betreft niet.
Zijn broer Pepe, zes jaar ouder dan hij, maakte wonderlijk genoeg dezelfde keuze. Het zal wel in de familie zitten, zou je denken, maar niets is minder waar, want moeder is pâttisier en vader werkt in de bouw. De twee broers waren de eersten in de familie die een medische richting kozen.
Aurelian genoot zijn opleiding in Boekarest, en nadat hij al op zeer jonge leeftijd was afgestudeerd, nam hij een baan aan als dierenarts in een asiel. Niet een asiel zoals wij dat in Nederland kennen, maar een opvang met maar liefst 3.000 dieren. Hiervan steriliseerde en castreerde hij in vier maanden tijd liefst 500 honden en katten!
Het immense zwerfdierenprobleem in zijn land raakte hem diep en om zich nóg beter daarvoor in te kunnen zetten, vertrok hij op een dag naar Amerika, waar hij zich liet bijscholen in de nieuwste technieken van het steriliseren en castreren. Want, zo redeneerde hij, ik wil beter, snelller en veiliger werken voor de dieren in mijn land.
En zo liep hij in Denver, Colorado mee in de kliniek van de befaamde Dr. Jeff Young, een begrip op het gebied van sterilisaties en castraties. Hier maakte Aurelian zich de nieuwste technieken eigen en keerde terug naar Roemenië. Thuisgekomen leerde hij zijn broer wat hij in Amerika had opgestoken, en twee jaar geleden openden zij samen een eenvoudige kliniek in Craiova, een stad 200 km ten westen van Boekarest. Daar helpen zij nu met een enorme inzet de Roemeense zwerfdieren.
Maar Aurelian wilde méér. Zijn droom was om met een mobiele kliniek door het land te trekken, en op die manier ook elders te helpen. Voor een gelikte, rijdende kliniek was echter geen geld, dus stemde hij zijn droom af op zijn schamele budget en tikte een oude caravan op de kop. Met behulp van een paar vrijwilligers lapte hij deze zelf op en richtte hem vervolgens met eenvoudige middelen in als operatiekamer. Met deze caravan trekt hij er nu in zijn vrije weekends op uit om in steden en dorpen, maar ook in armlastige asielen, zwerfdieren te steriliseren.
Deze dorpsbewoonster had ook gehoord van de sterilisaties en bracht haar kat in een vuilniszak bij dr. Aurelian. Ze vertelde hem dat hij het dier na de operatie gewoon weer los kon laten want het wist de weg terug.
De dierenarts legde haar uit dat het dier niet zomaar weer op straat gezet kon worden, maar eerst moest bijkomen uit de narcose. Narcose voor dieren? Daar had mevrouw nog nooit van gehoord …
Daarnaast helpt hij ook de huisdieren van de vaak straatarme bevolking. De honden en katten worden meteen behandeld tegen schurft en andere ziekten, en gevaccineerd en ontwormd. Dit alles tegen een zeer laag tarief, om maar zoveel mogelijk dieren te bereiken.
Maar… hoe weinig geld Aurelian ook vraagt voor een sterilisatie of castratie, de operaties moesten kortgeleden worden stilgelegd want het geld was op.
Romania Animal Rescue deed vreselijk haar best, sponsorde in een aantal dorpen en in een groot asiel sterilisatiecampagnes, maar ook bij deze organisatie was de bodem nu bereikt. De gevolgen die dit zal hebben, zijn te raden. Opnieuw zullen er honderden, zo niet duizenden pups en kittens worden geboren, dieren die ook weer een vreselijk bestaan tegemoet gaan. Om dit nu te voorkomen, roept WereldAsielen uw hulp in. We hebben namelijk een plan bedacht om de sterilisaties weer op gang te krijgen.
Ons plan ziet er als volgt uit: voor een castratie/ sterilisatie van een zwerf- asieldier rekent Aurelian gemiddeld 20 euro. Als iedereen nu naar draagkracht een of meerdere sterilisaties sponsort, dan verdubbelt WereldAsielen elke euro die voor dit doel binnenkomt!
Zo wordt er dus voor elke 20 euro niet één Roemeens zwerf- of asieldier geholpen maar twéé. Uw hulp heeft dus dubbele waarde!
Maar ook een bijdrage van 10 euro zet zoden aan de dijk, want omdat ook dit bedrag wordt verdubbeld, kan er toch een dier worden geholpen. Doet u dus alstublieft mee, want er wachten nog zoveel dieren in Roemenië op hulp.
Op uitgevouwen kartonnen dozen wachten deze dieren op hun operatie. Asiel Mr. Cenac.
In mister Cenac’s asiel heeft Aurelian bijvoorbeeld al 37 dieren gesteriliseerd en 36 gevaccineerd en ontwormd. Maar er wacht daar een nog groter aantal om ook geholpen te worden. En buiten de hekken verblijft een grote groep honden op een vuilnisbelt. Die dieren zijn er slecht aan toe en staan ook op Aurelian’s lijstje.
Daarnaast heeft hij tijdens zijn tochten met de caravan gezien, dat er zich bij diverse benzinepompen langs de snelweg, veel magere en zieke dieren ophouden. Zijn hart brak, vertelde hij en ook daar wil hij gaan helpen. Kortom, er is nog zoveel te doen voor deze bevlogen dierenarts.
WereldAsielen hoopt op een geweldige respons. U kunt uw bijdrage overmaken op rekeningnummer 12 45 46 t.n.v. Stichting WereldAsielen Nederland. Vermeldt u er wel even bij: sterilisaties dr. Aurelian. Wij zorgen er voor dat uw donatie tot op de cent wordt verdubbeld en ook daadwerkelijk voor dit doel wordt gebruikt. En natuurlijk houden wij u op de hoogte.
Namens dr. Aurelian en de Roemeense zwerfdieren ongelooflijk bedankt!
Tags: Craiova, P69















Share on Facebook
Digg This
Bookmark
Stumble